بیش از ۵۰ هزار میلیارد تومان طرح عمرانی در فارس در حال اجراست

بیش از 50 هزار میلیارد تومان طرح عمرانی در فارس در حال اجراست

استاندار فارس با بیان اینکه دولت در زمینه‌های مختلف سرمایه گذاری‌های قابل توجهی در این استان انجام داده،گفت: در حال حاضر بیش از ۵۰ هزار میلیارد تومان طرح عمرانی در سراسر این استان در حال اجراست.

عنایت الله رحیمی دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این طرح‌ها در حوزه‌های مختلفی مانند راه و شهرسازی، راه آهن، سدسازی، آبرسانی و برق رسانی به شهرها و روستاها،، انرژی، کشاورزی، صنایع و … توسط دولت در فارس در حال انجام است.

وی اضافه کرد: طرح آبرسانی به جهرم، فسا، استهبان، زرین دشت، شیراز، ارسنجان و سعادت شهر و احداث شبکه‌های فاضلاب در شهرستان‌های مختلف، شبکه‌های آبیاری نوین، راه آهن اقلید-یزد، شیراز به گلگهر و شیراز-بندرعباس، آزادراه شیراز –اصفهان، فولاد نیریز، سیمان خاکستری، بنزین مهر، اتان لامرد، کربنات سدیم فیروزآباد و صدها پروژه دیگر از جمله این طرح‌ها است.

استاندار فارس عنوان کرد: در شرایط کنونی کمتر خدمات دولت در سطح این استان بیان می‌شود و بعضاً سیاه نمایی و به باد انتقاد گرفتن بیش از بیان واقعیت و اقداماتی است که دولت در حال انجام آن است و این انتظار وجود دارد که نگاه به مسائل مختلف با انصاف بیشتری صورت بگیرد.

تقویت مراودات بین المللی استان فارس

استاندار فارس به تنگناهای بین المللی که اکنون برای کشور ایجاد شده اشاره و بیان کرد: در این شرایط می‌توان از طریق استان‌ها بخشی از این مشکلات را رفع کرد که در فارس نیز این مساله در قالب تقویت ارتباطات سیاسی با برخی کشورهای حاشیه خلیج فارس، اروپا و آسیای شرقی در خصوص افزایش مراودات گردشگری و صنایع دستی دنبال شده است.

وی ادامه داد: بعنوان مثال ارتباطاتی در حوزه سرمایه گذاری بین استان فارس و کشور اتریش انجام شده بگونه ای که تصفیه خانه دوم فاضلاب کلانشهر شیراز در قالب قراردادی با شرکتی اتریشی در حال احداث است و همچنین ایجاد موزه در بافت فرهنگی و تاریخی شیراز و همچنین فروش محصولات صنایع دستی بصورت آنلاین در سطح اروپا از طریق شرکتی اتریشی در حال انجام است.

وی بر توسعه صنعت گردشگری استان فارس نیز تاکید کرد و گفت: در ماه‌های گذشته ظرفیت اشغال هتل‌های این استان بالاتر از میانگین کشوری و بیش از ۸۰ درصد تخت‌های هتل‌های فارس تکمیل بوده است.

توسعه معادن اولویت پیش روی فارس

رحیمی توجه به توسعه معادن فارس را از جمله اولویت‌های این استان عنوان کرد و گفت: فارس در حوزه تولید سنگ‌های تزئینی رتبه دوم کشور و همچنین رتبه نخست تولید خاک صنعتی و نسوز را در ایران به خود اختصاص داده است.

وی با بیان اینکه این استان ظرفیت خوبی نیز در زمینه صنایع نفت، گاز و پتروشیمی دارد، عنوان کرد: توسعه معادن استان فارس و تنوع محصولات معدنی در دستور کار است و قطعاً این کار تکیه به نفت را کاهش و تراز تجاری فارس را افزایش خواهد داد.

استاندار فارس بیان کرد: در دولت دوازدهم رشد قابل قبولی در حوزه ایجاد شرکت‌های دانش بنیان و تجاری سازی ایده‌های نوین و استارت آپ ها انجام شده که این مساله در استان فارس نیز دنبال شده و تأسیس کارخانه نوآوری در این استان در شرف انجام و مکان آن در دست تجهیز است و همچنین مذاکراتی با وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات برای ایجاد پارک اقتصاد دیجیتال در این استان صورت گرفته است.

درباره نویسنده

190مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2020 پایگاه خبری تحلیلی خبر آفتاب. محفوظ است.
طراحی و اجرا توسط تم فرست