خرید توافقی گوجه فرنگی در دستور کار وزارت جهاد قرار گرفت

خرید توافقی گوجه فرنگی در دستور کار وزارت جهاد قرار گرفت

به گزارش خبر آفتاب به نقل از خبرگزاری تسنیم از شیراز، محمود حجتی عصر امروز بعد از بازدید از مراکز کشاورزی مرودشت، پاسارگاد، بوانات، اقلید و آباده و در پایان سفر یک روزه خود به فارس اظهار داشت: متاسفانه در بعضی از مناطق کشور علی‌رغم اینکه مسئولین محلی، نسبت به اقبال بی‌رویه کشاورزان به کشت سبزی و صیفی، آن هم در بیرون از گلخانه هشدار دادند تعدادی از بهره‌برداران به آن توجهی نکردند و در منطقه مرودشت هم ما شاهد این قضیه هستیم.

وی تاکید کرد: ما به دنبال خیر و صلاح کشاورزان هستیم و هدف ما این است که کشاورزان محصول تولیدی خود را با کمترین هزینه تولید و با قیمت عادلانه عرضه کنند، ازکشاورزان عزیز خواهش می‌کنم به توصیه مسئولین در ارتباط با رعایت الگوی کشت و سقف برش منطقه‌ای سبزی و صیفی توجه کنند.

وزیر جهاد کشاورزی عنوان کرد: تولید بیش از حد به صورت تازه‌خوری و یا فرآوری پس‌زدگی در بازار ایجاد می‌کند و متاسفانه افت قیمت را به دنبال دارد، البته در حال حاضر به منظور پشتیبانی از تولید‌کننده با همکاری سازمان تعاون روستایی خرید توافقی گوجه فرنگی در دستور کار قرار گرفته تا که قیمت از یک حداقلی پایین‌تر نیاید.

وی با بیان اینکه فارس یک استان کشاورزی است و در خیلی از محصولات تولیدی کشور رتبه اول تا چهارم را دارد، اظهار داشت: گلخانه به چالش اساسی که امروز کشور ما با آن روبه‌رو است پاسخ مثبت می‌دهد و آن را حل می‌کند و خوشبختانه در سنوات اخیر مردم و کشاورزان اقبال خیلی خوبی نسبت به بحث کشت‌های گلخانه‌ای داشته‌اند.

حجتی با بیان اینکه در هر هکتار گلخانه مستقیما ۱۰ نفر اشتغال‌زایی ایجاد می‌‌کند و علاوه بر آن اشتغال‌زایی غیرمستقیم، صنایع بسته‌بندی، پردازش، صادرات و غیره را ایجاد و رونق می‌دهد، افزود: در کشت گلخانه آب مصرفی به میزان قابل توجهی کاهش پیدا می‌کند و خوشحالیم که کارآفرینان محترم اراضی خیلی زیادی را به امر احداث گلخانه اختصاص داده‌اند و آماده سرمایه‌گذاری هستند، دولت هم پشتیبانی می‌کند.

این مطلبو از دست ندید! بازدید سرزده رحمانی فضلی از برخی محلات حاشیه شهر مشهد
وزیر جهاد کشاورزی افزود: با این سرعت و شتابی که استاندار، مسئولین و کشاورزان در استان فارس دارند به روند توسعه گلخانه در این استان امیدوار هستیم.

حجتی با اشاره به بازدیدی که از کشتارگاه درجه اول کشور در دشت مرودشت داشت، اظهار داشت: ویژگی خاص این کشتارگاه دنبال کردن زنجیره تولید است به گونه‌ای که از تولید مرغ مادر، جوجه یک روزه، بسته‌بندی و توزیع در آن قرار دارد و ۳۰۰ مزرعه پرورش مرغ تحت پوشش آن قرار دارد.

وی تاکید کرد: یکی از کارهایی که در دستور کار وزارت جهاد قرار دارد کشاورزی و تولید قراردادی است.

‌وزیر جهاد کشاورزی: یک میلیون هکتار از مزارع کشور به سیستم‌های نوین آبیاری مجهز شد۱۲۵ طرح بخش کشاورزی با حضور وزیر جهاد کشاورزی در آذربایجان شرقی بهره‌برداری و کلنگ‌زنی می‌شودوزیر جهاد کشاورزی پروژه های عمومی- خصوصی بخش کشاورزی را ابلاغ کرد

وزیر جهاد افزود: کار خوب دیگری دیگری که در این مجموعه بود بسته‌بندی و شبکه توزیع مویرگی و به تعبیر خودشان تولید مرغ با مشخصات فنی و با استانداردهای بالا و آماده مصرف است.

وی گفت: در این واحد محصولات را بر اساس سلیقه خانوارها بسته‌بندی می‌کنند و با توجه به این شبکه در بازار هم توزیع به صورت مستقیم و با حذف تعدادی از واسطه‌ها انجام می‌شود و بدین ترتیب قیمت‌ها کاهش پیدا می‌کند.

بازدید از طرح مرتعداری چمن آب باریک، حضور در مراسم کلنگ‌زنی کارخانه کشت و صنعت صبح امید زاگرس شهرستان اقلید، حضور در مراسم کلنگ‌زنی مجتمع گلخانه سازان نگین صادرات ایستاتیس در شهرستان بوانات و بازدید از مزرعه کشت سبزی و صیفی در روستای گودحسن، بازدید از گلخانه روستای رحمت‌آباد پاسارگاد و بازدید از کشتارگاه مرغ سالیذ در مرودشت از جمله برنامه‌های سفر یک روزه وزیر جهاد کشاورزی به فارس بود.

درباره نویسنده

190مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2020 پایگاه خبری تحلیلی خبر آفتاب. محفوظ است.
طراحی و اجرا توسط تم فرست