استقبال گرم عشایر تنگ خشک شهرستان مرودشت از پژوهشگران خارجی

استقبال گرم عشایر تنگ خشک شهرستان مرودشت از پژوهشگران خارجی

 

به گزارش “پایگاه خبری تحلیلی خبر آفتاب ”  به نقل از روابط عمومی اداره امور عشایر شهرستان مرودشت  اساتید و پژوهشگران دانشگاه های مطرح خارج از کشور نظیر چین، آلمان، فرانسه، هندوستان، نیوزیلند، ترکیه و … از منطقه عشایری مرودشت بازدید کردند

این پژوهشگران که جهت شرکت در نخستین دوره بین المللی ایران شناسی به میزبانی دانشگاه ادیان و مذاهب قم به ایران سفر کرده بودند، با هماهنگی اداره امور عشایر شهرستان مرودشت، تحت نظارت اداره کل امور عشایر استان فارس در جمع عشایر شریف منطقه تنگ خشک حضور یافتند.

 

مجتبی حبیب اللهی رئیس اداره امور عشایر مرودشت اظهار کرد: ضرورت آشنایی با میراث غنی فرهنگی عشایر همواره انگیزه پژوهشگران و گردشگران خارجی برای بازدید از سبک زندگی جذاب عشایری است.

وی افزود: بوم گردی عشایری می تواند آداب و رسوم فرهنگ عشایری را مبتنی بر زندگی اصیل عشایر به گردشگران خارجی و داخلی نشان دهد که در این راستا اداره کل امور عشایر فارس پرداخت تسهیلات کم بهره را جهت توسعه زیرساخت های گردشگری عشایری در دستور کار خود قرار داده است.

 

استفاده از ظرفیت گردشگری عشایر با توجه به خشکسالی های اخیر گر چه بسیار دیر مورد توجه گرفته است، اما حرکت بسیار مهمی در حوزه گردشگری است که نه تنها می تواند درآمدزایی و رونق اقتصادی برای استان های عشایری کشور داشته باشد، بلکه به معرفی فرهنگ اصیل این سرزمین پهناور به دنیا، کمک بزرگی خواهد نمود.

 

شهرستان مرودشت یک شهرستان ۴ فصل عشایری، هم چنین چهارراه تردد عشایر شهرستان های شمالی و جنوبی استان در فصل کوچ بوده و میزبان جمعیت قابل توجهی از عشایر ایلات خمسه و قشقایی استان فارس می باشد.

درباره نویسنده

190مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2020 پایگاه خبری تحلیلی خبر آفتاب. محفوظ است.
طراحی و اجرا توسط تم فرست