کمبود آب شرب در ۷۰ روستای مرودشت

کمبود آب شرب در 70 روستای مرودشت

فرماندار شهرستان مرودشت گفت: مشکل کمبود آب شرب در روستاهای این شهرستان جدی است.

 

به گزارش ” پایگاه خبری تحلیلی خبر آفتاب ”  رهام پیکری فرماندار مرودشت با بیان اینکه مرودشت شهرستان پُر جمعیتی است و بزرگ‌ترین مشکل آن در حال حاضر کمبود آب شرب روستایی است، اظهار داشت: از ۱۸۶ روستای شهرستان مرودشت، در ۷۰ روستا مشکل آب شرب وجود دارد به‌طوری‌که در یک روستا با ۶ هزار جمعیت، مشکل آب شرب داریم.

وی همچنین گفت: مشکلات آب شرب روستایی موجب شد تا از محل اعتبارات نفت و گاز، حدود ۳۵ درصد آن را به آب شُرب اختصاص دهیم که باز هم جوابگوی نیازها نیست و بعضاً با تانکر آب‌رسانی می‌کنیم.

فرماندار شهرستان مرودشت درعین‌حال به اقدامات گسترده در بحث گازرسانی در این شهرستان اشاره کرد و گفت: برخلاف مشکل آب شرب، درزمینهٔ گازرسانی تا پایان سال شهرستان مرودشت به‌عنوان شهرستان سبز شناخته می‌شود و هیچ روستای بدون گازی نخواهیم داشت.

وی به یک پروژه راه‌سازی نیز اشاره کرد و گفت: جاده ۴ خطه پتروشیمی به درودزن به طول ۸ کیلومتر در آستانه بهره‌برداری است و اگر اداره راه و شهرسازی در تخصیص قیر، به‌صورت ویژه این پروژه را ببیند تا دهه فجر این جاده ۴ خطه افتتاح می‌شود.

فرماندار مرودشت از توسعه و بهسازی روستایی نیز در سال‌های اخیر گفت و افزود: از ۱۳ درصد سال ۱۳۹۰ به ۷۰ درصد در سال ۹۸ رسیدیم که یک موفقیت خوب محسوب می‌شود.

شهرستان مرودشت در ۴۰ کیلومتری شمال شهرستان شیراز واقع‌شده که دارای ۳۸۰ هزار نفر جمعیت است که از این تعداد ۲۰۰ هزار نفر جمعیت شهری و ۱۸۰ هزار نفر جمعیت روستایی است.

فارس

درباره نویسنده

190مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2020 پایگاه خبری تحلیلی خبر آفتاب. محفوظ است.
طراحی و اجرا توسط تم فرست