خبرنگاران مرودشتی به کدامین دلیل از جلسه دیدار با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی حذف می شوند!؟ آقای فرماندار بررسی شرایط و فضای مطبوعات مرودشت با شما!!!!

خبرنگاران مرودشتی به کدامین دلیل از جلسه دیدار با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی حذف می شوند!؟ آقای فرماندار بررسی شرایط و فضای مطبوعات مرودشت با شما!!!!

به گزارش خبر آفتاب در خبر ها شنیده شد که سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در روزهای آینده برای بازدید از ظرفیتهای فرهنگی شهرستان مرودشت و کمک به ارتقاء آن و همچنین دیدار با اهالی فرهنگ و هنر به این شهرستان سفر می کند در همین راستا امروز اخبار نگران کننده ای به گوش رسید که در جلسه دیدار وزیر با اهالی فرهنگ، نام خبرنگاران و اصحاب شریف رسانه از این دیدار کنار گذاشته شده که مشخصا شرح حال سالهای گذشته مطبوعات مرودشت نیز خود گویای همه چیز است چرا که در این سالها تلاشهای گسترده ای برای حذف و منفعل کردن مطبوعات مرودشت و نادیده گرفتن آنها رخ داده است و متاسفانه هیچ گونه تلاشی برای رفع این اتفاق نا میمون صورت نپذیرفته است و اکنون نیز درادامه همین ماجرا باز هم شاهدیم که تلاشها برای خاموش کردن چراغ مطبوعات مرودشت ادامه دارد.

بر همین اساس از راهروهای فرمانداری خبر می رسد که در دیدار آتی وزیر با هنرمندان نام خبرنگاران این شهر از زمره ملاقات کنندگان با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی حذف شده و به نوعی با قرار دادن یکی دو چهره ی تقریبا غیر فعال در عرصه مطبوعات در این لیست عملا نام فعالان  واقعی این حوزه کنار گذاشته شده است و این در حالی است که گفته می شود رهام پیکری فرماندار شهرستان مرودشت در جریان این موضوع قرار ندارد! و از همین رو انتظار می رود که فرماندار محترم به عنوان عالی ترین مقام دولتی در شهرستان مرودشت و آن هم دولتی که مدعی ایجاد فضای باز و حمایت از ایجاد فضای رسانه ای است با ورود به این موضوع کنکاش نماید که علت این حذف چیست؟ و روبرو شدن خبرنگاران شریف شهرستان که عضوی از خانواده بزرگ فرهنگ و هنر هستند با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی چه مشکلی دارد که خبرنگاران را از ورود به این جلسه محروم می کنند و چه کسانی از این ملاقات دچار ترس و نگرانی هستند؟

از رهام پیکری به عنوان یک فرماندار توانمند و پیگیراین انتظار نابه جا نیست تا با مرور رخدادهای چند وقت اخیر که حتی فرمانداری شهرستان مروشت(که حالا نام فرمانداری ویژه را یدک می کشد) ریشه یابی نماید که چرا شاهد چنین رفتارهایی در سطح شهرستان هستیم؟

در پاسخ به این درخواست اجتماعی که قاعدتا بررسی و پاسخگویی و رفع آن وظیفه نماینده عالی دولت نیز می باشد بر همگان پر واضح است که وجود و رونق مطبوعات در جهان امروز بی بدیل و غیر قابل انکار است چرا که اگر در هر جامعه ای اسباب روشنگری، شفاف سازی، اطلاع رسانی و ایجاد فضای نقد منصفانه از بین برود هر گونه اتفاق تلخ و ناخوشایندی قابل پیش بینی است اتفاقاتی همچون مسائلی که در دو سه سال گذشته در شورای شهر و شهرداری مرودشت رخ داد و دل همه شهروندان مرودشتی را به درد آورد. شاید اگر در مرودشت از مطبوعات و ایجاد فضای رسانه ای موثر در سه سال گذشته حمایت کافی شده بود این اتفاقات تلخ رخ نمی داد

پایگاه خبری تحلیلی خبر آفتاب ضمن رصد اوضاع آماده است تا هر گونه جوابیه به این مطلب را از طرف فرمانداری شهرستان مرودشت برابر قانون مطبوعات منتشر نماید.

 

 

درباره نویسنده

190مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2020 پایگاه خبری تحلیلی خبر آفتاب. محفوظ است.
طراحی و اجرا توسط تم فرست