سی و یکم تیرماه دادگاه رسیدگی به پرونده متهمان اختلاس و ارتشاء در مورد دو بخشداری و فرمانداری مرودشت برگزار می شود

سی و یکم تیرماه دادگاه رسیدگی به پرونده متهمان اختلاس و ارتشاء در مورد دو بخشداری و فرمانداری مرودشت برگزار می شود

به گزارش خبر آفتاب به نقل از ریواس جنوب، مهمترین بخش‌های صحبت‌های حجت‌الاسلام و المسلمین کاظم موسوی در نشست خبری هفته قوه قضائیه در ادامه می‌آید:

– جلسه رسیدگی به اتهامات متهم پرونده شهید حجت‌الاسلام محمد خرسند -امام جمعه فقید کازرون- ۱۲ تیرماه برگزار خواهد شد.

– پرونده سیل شیراز، از دیدگاهی کارشناسی بررسی شده و همه ابعاد آن هم دیده می‌شود. اعضای شورای اسلامی شهر شیراز، اگر تمایل دارند که این پرونده سریعتر به نتیجه برسد، از اظهارنظری که منجر به اخلال در پرونده شود خودداری کنند. این پرونده بدون تاثیرپذیری از این و آن و به شکل کاملا عادلانه رسیدگی شده و تلاش می کنیم کیفرخواست بعد از طی روند قانونی در کوتاه ترین زمان صادر و وقت رسیدگی تعیین شود.

– ۵ پرونده اقتصادی در شعب ویژه فارس رسیدگی شده است و دو پرونده جدید هم تشکیل شده. دادگاه‌های مفاسد اقتصادی همچنان در فارس هم علنی و با حضور خبرنگاران برگزار می‌شود.

– پرونده ثبت احوال فارس ۳۷ متهم دارد و قرار جلب و دادرسی صادر شده و شعبه دوم دادگاه کیفری فارس به آن رسیدگی می‌کند. عناوین اتهامی متهمان پرونده ثبت احوال قلمداد کردن طفل به زن دیگری غیر از مادر و اخذ رشوه است و چهار متهم ردیف‌های اول، دوم، چهارم و ششم، از کارکنان ثبت احوال هستند.

– کیفرخواست پرونده فرمانداری مرودشت ۲۲ اردیبهشت سال گذشته صادر شده و در دادگاه کیفری مطرح به رسیدگی بوده و برای تاریخ ۳۱ تیرماه امسال قرار دادگاه تعیین شده است. اتهام متهمان این پرونده اختلاس و ارتشاء است که مسئولانی از بخشداری مرکزی مرودشت، بخشداری سیدان و فرمانداری مرودشت به عنوان متهم حضور دارند.

– در پرونده تورگردانان ۱۷ متهم وجود دارد که اتهام آنان تشویق مردم به فساد و فحشا از طریق انتشار محتوای مبتذل در فضای مجازی است و همه متهمان با قرار وثیقه مناسب، تا زمان برگزاری دادگاه آزاد شده‌اند.

– پرونده مربوط به نفت و گاز زاگرس جنوبی با ۱۳ متهم با عناوین اتهامی رشوه و تبانی در معاملات مطرح به رسیدگی است و شخصا بر روند آن نظارت کامل خواهیم داشت.

– در حال حاضر ۲۷ زندانی مهریه در زندان‌های فارس، به سر می‌برند. طی یکسال گذشته قریب به ۵ هزار نفر از زندانیان جرائم غیرعمد فارس به اشکال مختلف آزاد شده‌اند.

– ۷۷۸ هزار و ۶۸۱ پرونده -وارده و مختومه- در دادگستری فارس رسیدگی شده و با توجه به رسیدگی به بیش از ۲۰۰ هزار پرونده در شوراهای حل اختلاف استان، مجموع پرونده‌های ورودی و مختومه شده در دستگاه قضایی این استان در یکسال گذشته بیش از یک میلیون فقره بوده است. در حالیکه تعداد قضات دستگاه قضایی ما ۵۷۰ نفر است.

درباره نویسنده

190مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2020 پایگاه خبری تحلیلی خبر آفتاب. محفوظ است.
طراحی و اجرا توسط تم فرست