‌استاندار فارس: مسائل فرهنگی با برخورد خشن حل نمی شود

‌استاندار فارس: مسائل فرهنگی با برخورد خشن حل نمی شود

استاندار فارس گفت: مسائل فرهنگی و رعایت ارزش‌ها و هنجارها بیشتر در چارچوب امور فرهنگی و با کارهای نرم افزاری مؤثر خواهد بود و این مسائل با برخوردهای خشن و بگیر و ببند پاسخ نخواهد داد.

عنایت الله رحیمی، عصر چهارشنبه در نشست شورای اداری استان فارس در شیراز افزود: در زمینه نشاط اجتماعی، امید آفرینی و حقوق شهروندی، بدون تردید هم افزایی فرهنگی بین استان‌ها و کشورها تأثیرگذار است و انتظار است که دستگاه قضائی زمینه‌های لازم را برای فرهنگ پذیری و جامعه پذیری هرچه بالاتر و بیشتر جوانان و اقشار مختلف مردم فراهم کنند.

لزوم تعامل دستگاه های اجرایی و نظارتی
استاندار فارس در ادامه گفت: تکلیف می‌کنم که دستگاه‌های اجرایی استان از ورود دستگاه‌های نظارتی به موضوع‌های مرتبط با رعایت قانون حتماً استقبال کنند.
وی اظهار داشت: بی شک این هم به نفع کشور، استان و دستگاه‌های اجرایی است و هم موجب اعتماد آفرینی در جامعه خواهد شد.
وی، ضمن تاکید بر لزوم برقراری هم افزایی مثبت و دوسویه بین دستگاه‌های اجرایی و دستگاه‌های نظارتی با هدف اعتماد سازی مورد نیاز جامعه، اظهار داشت: برخی مواقع ممکن است اشتباهی از سر بی توجهی و عدم آگاهی نسبت به قانون روی دهد و چه بهتر اینکه این مسائل در یک فضای تعاملی و با هدف رفع مشکل دنبال شود.
استاندار فارس، ضمن تاکید بر لزوم پاسخگویی مناسب کارکنان دستگاه‌های اجرایی و خدمات رسان به مردم و مراجعان بیان کرد: مردم انتظار شنیدن پاسخ درست و روشن را دارند و کارکنان دستگاه‌ها موظفند که پاسخ تقاضای مراجعان چه مثبت و چه منفی را به درستی و با زبان خوش و نه از سر بی میلی و بی انگیزگی بدهند.
رحیمی ادامه داد: همچنین برای آگاهی مردم از شرایط معامله‌ها، آگهی‌های مناقصه‌ها و شفافیت هرچه بیشتر در این زمینه، اطلاعات مربوط به این موارد باید بر روی سامانه‌های پیش بینی شده قرار داده شود.

اجازه اثرگذاری تحریم ها را نمی دهیم
استاندار فارس، در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مواجه دولت با مشکلات مالی ناشی از تحریم‌ها گفت: در چنین شرایطی نباید اجازه دهیم که به مردم به ویژه اقشار آسیب پذیر فشار وارد شود.
رحیمی افزود: دستگاه‌های اجرایی نیز باید ضمن صرفه جویی در هزینه‌ها، نسبت به بهره وری بهتر و مناسب‌تر از نیروی انسانی اهتمام ویژه داشته باشند.

مواضع رهبر معظم انقلاب در مقابل دولت آمریکا شجاعانه بود
استاندار فارس، با اشاره به تقاضای سردمداران آمریکا مبنی بر مذاکره با کشورمان گفت: موضع گیری رهبر معظم انقلاب در مقابل این تقاضا بسیار هوشمندانه و شجاعانه بود.
رحیمی گفت: بی شک منزلت و جایگاه مردم ایران همین است و رهبر فرزانه انقلاب، موضع گیری درستی در این زمینه داشتند که موجب عزت و سربلندی هرچه بیشتر کشور و ملت شد.

جهش در خدمات رسانی به روستاها
استاندار فارس همچنین در دیدار با مسئولان محلی و شوراهای بخش سده اقلید گفت: وضعیت و میزان خدمات رسانی به مناطق و روستاهای استان از جمله روستاهای بخش سده شهرستان اقلید در قبل و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی قابل مقایسه نیست.
وی ادامه داد: وظیفه دولت تامین زیرساخت ها در نقاط مختلف است که دولت تدبیر و امید در این زمینه عملکرد خوبی داشته و موفق بوده است.
رحیمی با اشاره به قرار گرفتن این بخش در محل اتصال چند شهرستان افزود: هم مردم و هم مسئولان این بخش باید از این ظرفیت به عنوان یک امتیاز و ویژگی مهم استفاده کنند.

تمام روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان پایان امسال گازرسانی می‌شوند
استاندار فارس، با اشاره به اینکه تا پایان امسال تمام روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان گازرسانی خواهد شد افزود: این در حالی است که قبل از پیروزی انقلاب در کل استان فقط یک یا ۲ روستای واقع در مسیر خط اصلی گاز دارای گاز بودند. رحیمی گفت: در ۲ سال گذشته در استان به اندازه ۵۰ سال اخیر در زمینه گازرسانی فعالیت شده است.
رحیمی افزود: برای گسترش صنایع، کشاورزی و سایر حوزه‌های اقتصادی مردم هر منطقه باید آستین همت را بالا بزنند و وارد چرخه فعالیت‌های تولیدی شوند که در این صورت دولت حمایت‌های لازم را ارائه خواهد داد.
استاندار فارس تصریح کرد: پروژه‌های عمرانی بسیار بزرگی با سرمایه گذاری دولت، هم اکنون در شهرستان اقلید در حال اجرا است که نشان دهنده توجه و اهتمام دولت برای رشد و توسعه این منطقه است.
شهرستان اقلید در ۲۰۹ کیلومتری شمال غرب شیراز واقع است.
منبع: ایرنا

درباره نویسنده

190مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2020 پایگاه خبری تحلیلی خبر آفتاب. محفوظ است.
طراحی و اجرا توسط تم فرست